Web Tasarımı İçeriğinde Neler Olmalı ?

Sizin için ne faydalıysa, durmadan biz onu yazıyoruz !

Web Tasarımı İçeriğinde Neler Olmalı ?

Web Tasarımı İçeriğinde Neler Olmalı ? Web Tasarımı İçeriğinde Neler Olmalı ?

Ürün ya da hizmetlerin dijital ortamda yayınlanmasıdır. En iyi web tasarım, firmanın kurumsal kimliğini yansıtan ve arama motorları için iyi optimize edilmiş olan uygulamalardır.

Web Tasarım ve html yazılımı birbiriyle bütünleşmiş ve ayrılması düşünülemez iki temel konudur. Web tasarımı oluşturacak takımın web teknolojileri hakkında bilgi birikimi olması gerekir. Web tasarımı, diğer tasarım alanlarından farklı kılan önemli husustur bu konu. Web tasarım günlük hayatımızı kolaylaştırıcı etmenlere sahiptir. İleri ki zamanlarda da hayatımızın her yerinde olacağıda garantilidir.

Google arama motorunda aramak istediğimiz firmalar artık önümüzde direk olarak. Müşteriler için değişik alternatifler firmalarda ise farklılığını öne sürme mücadelesidir. Farklılığı öne sürmek için web sitenin kurgulanmasında farklılık, kullanılan fontlarda, görsellerde, renk uyumlarında farklılık oluşturmak gerekiyor. Kolay anlaşılabilir nitelikte olması ziyaretçilerin sitede daha çok olması demektir.

Web tasarım başarılarıyla konuşulabilmelidir. Web tasarım amacına göre hareket etmelidir, içeriğinde firmayı gösteren, firmayı tanıtan bilgiler, yazılar ve resimler bulundurulmalıdır. Web tasarım iyi bir ön yüze sahip olmalı ve optimizsayon ile desteklenmelidir.

Web sitenizde size ait sizi yansıtan yazılar yazılmalı bilgiler alıntılı olmamalıdır

Template yazılım ve tasarımlardan yapılmamalı tasarım size ait olmalıdır.

Web tasarım yazılımda kullanılan robots.txt dosyaları ve Meta etiketlerinin kullanımı siteniz içeriğiyle kullanılan anahtar kelimeler birbiriyle bütünleşmelidir.

Arama motorlarına uygun özellikler olmalo google robotları siz kolayca indexlemeli.

SEO optimizasyon çalışması yapılmalı ve sitenin içeriği ile ilgili başka sitelerden bağlantı  gelmesi gereklidir. 

Profesyonel web tasarım ASP.NET, ASP veya PHP dili bulundurabilmektedir. Web sitenin dil seçeneğinde ASP.NET olması esneklik yönünden daha idealdir.

Dillere ayrıyetten AJAX ve flash özellikleri entegre edilmesi web sitenizin daha profesyonel şekilde algılanmasını sağlar.

Sİtenin hızlı bir özelliği sahip olması için CSS dili tercih edilmesi daha uygun olur.

Markanınızı temsil edebilmesi için domain daha profesyonelce tercih edilmelidir